ALEX DE SOUZA

ALEX DE SOUZA

ALEX DE SOUZA BİYOGRAFI ÖN SİPARİŞE AÇILMIŞTIR DAĞITIM TARİHİ 01.02.2017’dir

Alex, kuşkusuz birlikte çalışma ayrıcalığına eriştiğim büyük bir oyuncuydu. Maç okuma yeteneği olağanüstüydü, zeki ve teknikti, sahada olup bitenleri gözden kaçırmıyor ve topa akıl almaz bir kolaylıkla dokunuyordu. Onun futbolu klasik ve rafineydi.

Saha kenarından, sonraki hamlelerini çoğu zaman tahmin edemiyordum. Fakat o, öngörüsüyle yapılması gerekenleri diğerlerinden önce düşünüyordu. Hiç kuşkusuz, Brezilya futbolunun en büyük oyuncularından biriydi. Fakat Dünya Kupası’na katılma fırsatı verilmeyerek adaletsizliğe maruz kaldı. Bence 2002’de Brezilya Milli Takımı’nda yer almalıydı.

Kendisi yıldız olduğu halde, sizi idolleştiren biriyle çalışmak pek kolay değildir, fakat sonuçta, onun ve kurduğu o güzel ailenin dostu olma hazzına eriştim. Fenerbahçe’de onun gibi örnek bir profesyonelle çalışmak işimi kolaylaştırmıştı. Takım için önemini gösterme niyetiyle zaman zaman, ondan çok şey talep ettim. Alex bir liderdi ve takımdan yana aldığı her tutum önemliydi. Daha fazla sorumluluk üstlenmesini hedefleyerek, onu kaptan yaptığımda, hemen sorumluluğu üstlendi ve takıma liderlik yaptı. Türkiye’de birlikte çok mutlu anlar yaşadık.

Alex, tüm yaşamını futbola adayarak elde ettiği parlak kariyerini kısa bir süre önce sonlandırdı, sıra dışı futbol yıldızlığının, saha dışındaki tavırlarının yanı sıra bencillikten uzak tutumunun şekillendirdiği bir kişiliğe sahipti. Bütün bunlar onun futbolculuğunu ve eşsiz kişiliğini daha da belirginleştiriyordu.

Zico, Brezilya Milli Takımı’nda 10 numaralı formayı giydi, üç Dünya Kupası’nda (1978, 1982 ve 1986) oynadı; 2006-2007 ve 2007-2008 sezonlarında Fenerbahçe’yi çalıştırdı.

ALEX DE SOUZA BİYOGRAFI SATIN ALMAK İÇİN LİNKE TIKLA!

SATIN AL

http://www.dr.com.tr/Kitap/Alex-de-Souza/Hobi/Spor-ve-Sporcular/Sporcular/urunno=0000000721461
11 cevaplar
  • webmaster
   webmaster says:

   Merhaba Metin bey, Alex Türkiye’ye şubat ayında gelecek ve kendisi burada olduğunda imzalaması için aynı anda satışa sunacağız. Kitapla ilgili küçük düzenlemelerimiz devam ediyor. Takipte kalın.

   Cevapla
 1. Kralalex
  Kralalex says:

  Neyi düzeltiyorsunuz güzel abim? Siz kitabı yayımlayana kadar biz Portekizce öğrenecegiz neredeyse..Sakin sansür filan yapmayasınız?

  Cevapla
 2. toprak
  toprak says:

  imza günü tahminen hangi ay olacak, yukarıda yazılı olduğu gibi şubat ayı mı? ayrıca imza gününü haftasonu yaparsanız seviniriz, malum haftaiçi çalışıyoruz 🙂

  Cevapla
 3. mutimetin
  mutimetin says:

  Indigo kitap,
  bu eserin ekitap versiyonu var mı? Gurbetteyiz kargoya 90 lira ödetmeyin, emekçiyiz, biraz da bizi düşünün, millet uzaya çıktı, basılı kitap mı alacaz, yapın satın e versiyonu.

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir